Nabór na staż im. Roberta Schumana w Parlamencie Europejskim dla absolwentów szkół wyższych

Do 30 czerwca trwa nabór na staż im. Roberta Schumana dla absolwentów szkół wyższych!

O staż mogą ubiegać się osoby, które:

• mają ukończone 18 lat (bez górnej granicy wiekowej)
  • posiadają dyplom ukończenia studiów wyższych;
  • spełniają wymogi językowe;
  • przedstawią aktualne zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego;
  • nie pracowały dłużej niż dwa kolejne miesiące w instytucji lub organie UE;
  • w okresie sześciu miesięcy przed rozpoczęciem stażu nie uczestniczyły w programie wizyt naukowych.

W ramach naboru przyjmowane są zgłoszenia na staże, które będą realizowane w terminie od 1 października 2019 do 28/29 lutego 2020.

Stażystom przysługuje stypendium stażowe oraz dodatek związany z podróżą do miejsca stażu. Osoby niepełnosprawne mogą ubiegać się też o dodatek do stypendium (wysokość stypendium zależy od kraju, w którym realizowany jest staż, a dodatku - od stopnia niepełnosprawności oraz kraju, w którym realizowany jest staż).

Więcej szczegółowych informacji na stronach Parlamentu Europejskiego  poświęconych stażom:

Konkurs na stanowisko Asystenta Sędziego w Sądzie Okręgowym w Krakowie
LOT Cabin Crew Open Day w Krakowie
"Małopolska Noc Naukowców 2019": wolontariusze poszukiwani!
Zostań dyplomatą! MSZ ogłasza nabór na aplikację dyplomatyczno-konsularną w edycji 2020A