Miasteczko Humanitarne (11-13.06.2019) w ramach Warszawskich Targów Humanitarnych WHE 2019

Zapraszamy do odwiedzenia Miasteczka Humanitarnego podczas Warszawskich Targów Humanitarnych WHE 2019, które odbędzie się w dniach 11-13 czerwca 2019 r. na terenie wystawowym PTAK EXPO w Nadarzynie k. Warszawy.

Jest to wspólne przedsięwzięcie Ministerstwa Spraw Zagranicznych, organizacji pozarządowych, szkół wyższych oraz instytucji zaangażowanych w działania na rzecz pomocy humanitarnej i rozwojowej, wolontariatu, a także współpracy pomiędzy trzecim sektorem a biznesem.

Program Miasteczka został przygotowany specjalnie z myślą o wszystkich, którzy zainteresowani są problematyką pomocową, a szczególnie o uczniach, studentach i nauczycielach, dla których spotkania z uczestnikami misji humanitarnych oraz planowane wykłady i warsztaty dot. problematyki humanitarnej i rozwojowej mogłyby stanowić doskonałe uzupełnienie zajęć z zakresu edukacji globalnej czy wychowania obywatelskiego, a także zachętę do podjęcia pracy w roli wolontariuszy.

Miasteczko będzie okazją do bezpośrednich spotkań z ludźmi zaangażowanymi na co dzień w pomoc humanitarną i organizacjami prowadzącymi akcje pomocowe na całym świecie.

W programie interesujące debaty o sposobach zapobiegania i zwalczania skutków klęsk żywiołowych, czy możliwościach wykorzystania nowoczesnych technologii – takich jak drony, czy wirtualna rzeczywistość - w pomocy humanitarnej, a także wykłady dotyczące międzynarodowego prawa humanitarnego i warsztaty dla przyszłych wolontariuszy.
W Miasteczku spotkać będzie można pracowników organizacji pozarządowych i ONZ, którzy pracują w Polsce i na świecie i dowiedzieć się, jak wyjechać na misje humanitarne prowadzone przez organizacje międzynarodowe, a także jak wygląda codzienne życie i praca w miejscach dotkniętych klęskami żywiołowymi i humanitarnymi.
Na odwiedzających czekają też pokazy ratownictwa, szkolenia z zakresu pierwszej pomocy, reagowania w sytuacji zagrożenia, pokazy dronów, wystawy i instalacje (np. mobilnego szpitala polowego, domu modułowego, czy przenośnych systemów uzdatniania wody i pozyskiwania energii).

Więcej informacji o Miasteczku Humanitarnym i Warszawskich Targach Humanitarnych znajdziecie Państwo na stronie www.humanitarianexpo.com.

Program wydarzenia jest dostępny tutaj.

Konkurs na stanowisko Asystenta Sędziego w Sądzie Okręgowym w Krakowie
LOT Cabin Crew Open Day w Krakowie
"Małopolska Noc Naukowców 2019": wolontariusze poszukiwani!
Zostań dyplomatą! MSZ ogłasza nabór na aplikację dyplomatyczno-konsularną w edycji 2020A