Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Co robimy

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Job Shadow

Na czym polega Job Shadow

Job Shadow

Job Shadow stanowni nową pozycję w ofercie Biura Karier UJ.

Jest to stworzenie możliwości dla studenta by był "cieniem" pracownika firmy (Eksperta) przez jeden dzień. Job Shadow jest okazją do zaprezentowania studentowi firmy, jej kultury i organizacji. Pracownik/Ekspert pokazuje studentowi jak wygląda „dzień z życia” osoby na jego stanowisku.

Student dowiaduje się jakie zadania wykonuje Ekspert, na czym polega jego praca oraz jakie wymagania stawiane są przed osobą na pełnionym stanowisku i jakie kompetencje są konieczne by im sprostać.

Job Shadow daje szansę by potencjalny nowy pracownik zapoznał się z firmą jako przyszłym miejscem pracy. Zaznaczyć należy, że Job Shadow nie stanowi wiążącego zobowiązania do zatrudnienia dla żadnej ze stron.

Czego oczekujemy od Eksperta

Job Shadow polega na umożliwieniu studentowi śledzenia Cię w Twoich codziennych zadaniach, a zatem nie wymaga szczególnych wysiłków. Należy jednak wstępnie zaplanować taki dzień, by dał studentowi możliwość szerszego poznania Twoich codziennych zadań i wiedzy, którą dysponuje firma. Dobrze jest sprawdzić, czy na dany dzień nie planujesz żadnych tajnych/poufnych spotkań, gdzie uczestnictwo studenta byłoby utrudnione. Uprasza się także by tego dnia być otwartym na pytania i chętnie na nie odpowiadać, tak by zaspokajać ciekawość studenta w trakcie jego wizyty w przedsiębiorstwie. Otwartość powinna być obustronna więc nie krępuj się także zadawać pytań by podopieczny przybliżył Ci świat studentów.

By wziąć udział w Programie jako Ekspert należy wypełnić Formularz Eksperta

a także zapoznać się z Regulaminem i złożyć na nim podpis.

Dokumenty należy dostarczyć do Biura Karier osobiście lub wysyłając je na adres: kariery@uj.edu.pl

Więcej inforacji o Job Shadow można uzyskać pod tym samym adresem.

Co powinien wiedzieć Student-Kandydat

Jeśli chcesz poznać specyfikę pracy na konkretnym stanowisku w danej branży, a także dowiedzieć się jak funkcjonuje firma "od wewnątrz" to jest to oferta właśnie dla Ciebie!

W sytuacji gdy firma, która poprzez Biuro Karier zaprasza studentów na Job Shadow, to właśnie Twój wymarzony Pracodawca, masz wyjątkową szansę przekonać się czy Twoje wyobrażenia o tym przedsiębiorstwie i charakterze pracy rzeczywiście się potwierdzą. Jest to również świetna okazja by zaprezentować się Ekspertowi i pozyskać jego przychylność i rekomendacje w procesie rekrutacji.

Student jest wizytówką uczelni i współtworzy jej wizerunek, dlatego biorąc udział w wydarzeniach organizowanych z ramienia Uniwersytetu Jagiellońskiego student zobowiązany jest do profesjonalnego zachowania podczas trwania programu oraz do zastosowania się do wytycznych zawartych w Oświadczeniu Studenta.

By zgłosić się do Programu Student powinien wypełnić poniższe dokumenty

Formularz Studenta

Oświadczenie Studenta

a także zapoznać się z Regulaminem i złożyć na nim podpis.

Wszystkie dokumenty należy dostarczyć do Biura Karier osobiście lub wysyłając je na adres: kariery@uj.edu.pl