Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Student

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Doradztwo zawodowe i coaching kariery

Konsultacje w Biurze Karier są:

 • poufne,
 • bezpłatne,
 • skierowane do studentów i absolwentów UJ (z wyłączeniem CMUJ - w przypadku doradztwa dla studentów CMUJ prosimy o kontakt z Sekcją ds. Dydaktyki i Karier Akademickich CMUJ),
 • dostępne po wcześniejszym uzgodnieniu terminu poprzez formularz zgłoszeniowy,
 • prowadzone głównie online*.

Konsultacje nie są formą poradnictwa psychologicznego ani psychoterapii. Jeśli jesteś w kryzysie psychicznym i szukasz pomocy, skontaktuj się ze Studenckim Ośrodkiem Wsparcia i Adaptacji (SOWA).

*Jeśli masz potrzebę odbycia spotkania stacjonarnego, zaznacz to w formularzu zapisowym, a my postaramy się zorganizować takie spotkanie.

Celem doradztwa jest wyposażenie kandydata w aktualną wiedzę na temat rynku pracy i dostarczenia mu narzędzi do samodzielnego rozwijania swojego potencjału zawodowego!

Podczas spotkania z doradcą możesz:

 • zdobyć informacje na temat skutecznych sposobów poruszania się po rynku pracy, interesujących firm oraz pracodawców,
 • przygotować profesjonalne dokumenty aplikacyjne (CV i list motywacyjny) pod konkretne stanowisko,
 • otrzymać wskazówki, które pomogą Ci pokierować rozwojem zawodowym,
 • określić swoje predyspozycje zawodowe,
 • wykonać testy psychozawodowe,
 • przygotować się odpowiednio do procesu rekrutacji i autoprezentacji podczas rozmowy kwalifikacyjnej,
 • uzyskać informacje o możliwościach dokwalifikowania się.

Prowadzące

Magdalena Kwak-Wójcik - socjolog, doradca zawodowy.

Ukończyłam socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz doradztwo zawodowe na Politechnice Krakowskiej. Na co dzień pomagam studentom i absolwentom w przygotowaniu do swobodnego wejścia na rynek pracy, a jednocześnie wspieram ich rozwój zawodowy. W swojej pracy stawiam na indywidualne podejście do każdego, aby zainspirować i zmotywować do działania.

Emilia Latała-Cudecka - psycholog, doradca zawodowy oraz doradca zawodowy dla osób z niepełnosprawnością.

Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz zarządzania zasobami ludzkimi na Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie. Interesuję się społecznie zorientowanymi trendami na rynku pracy, takimi jak zarządzanie różnorodnością (diversity and inclusion managment). Bliska jest mi także psychologia rozwoju człowieka w biegu życia - a zwłaszcza rozwój tzw. kompetencji transferowalnych (miękkich) i ich znaczenie w budowaniu satysfakcjonującej kariery zawodowej.

Zapisy

W związku z Zarządzeniem nr 131 Rektora UJ z 17 listopada 2020 roku studenci i studentki UJ mogą zapisywać się na wydarzenia oraz oferowane przez Biuro Karier formy wsparcia (coaching kariery, doradztwo zawodowe) jedynie z adresów e-mailowych w domenie @student.uj.edu.pl. Osoby dokonujące zapisów z prywatnych adresów e-mailowych nie będą włączane na listę uczestników wydarzeń.

 

 

Doradztwo zawodowe w języku angielskim 

W Biurze Karier prowadzimy również konsultacje z doradczynią zawodową w języku angielskim. 

By zapoznać się z informacjami na temat doradztwa w języku angielskim, należy zmienić wersję językową strony (flaga w prawym górnym rogu).

Celem doradztwa jest przekazanie studentom UJ (obywatelom Ukrainy, którzy przekroczyli granicę z Polską po 24 lutego 2022 r.) aktualnej wiedzy na temat rynku pracy i dostarczenia im narzędzi do samodzielnego rozwijania swojego potencjału zawodowego.

Podczas spotkania z doradcą możecie: 

 • poznać metody poszukiwania pracy;
 • dowiedzieć się gdzie szukać ofert praktyk u staży;
 • otrzymać wskazówki, które pomogą Wam pokierować rozwojem ścieżki kariery;
 •  przygotować się odpowiednio do procesu rekrutacji;
 • uzyskać informacje na temat pracodawców w Polsce.

Prowadzący

Andrii Khomych

Zapisy

W związku z Zarządzeniem nr 131 Rektora UJ z 17 listopada 2020 roku studenci i studentki UJ mogą zapisywać się na wydarzenia oraz oferowane przez Biuro Karier formy wsparcia jedynie z adresów e-mailowych w domenie @student.uj.edu.pl . Osoby dokonujące zapisów z prywatnych adresów e-mailowych nie będą włączane na listę uczestników wydarzeń.

 

Coaching kariery to cykl około 6. spotkań, w trakcie których coach kariery pomaga Ci wyznaczyć cele, a potem wspiera w planowaniu działań i ich realizacji. Coach nie podaje gotowych rozwiązań, bo to Ty jesteś ekspertem od swojego życia. Coach zadaje pytania oraz proponuje ćwiczenia, dzięki którym możesz:

 • odkryć i zacząć wykorzystywać swoje mocne strony oraz talenty,
 • zacząć aktywnie planować swoją karierę zawodową,
 • wzmocnić motywację do rozwijania potrzebnych umiejętności,
 • zwiększyć pewność siebie w sytuacjach zawodowych,
 • lepiej zarządzać czasem,
 • utrzymywać równowagę pomiędzy życiem osobistym a pracą,
 • skoncentrować się na tym, co najważniejsze i podejmować lepsze decyzje.

Spotkanie coachingowe trwa około 1 godzinę. Odbywa się w formie on-line lub w formie stacjonarnej na ul. Ingardena 6 w Krakowie (Centrum Wsparcia Dydaktyki UJ) po wcześniejszym zapisie.

Prowadząca

Katarzyna Zawodny-Grociak - psycholog, akredytowany coach kariery ACC ICF,  trener.

Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, studiów podyplomowych z zarządzania zasobami ludzkimi i doradztwa zawodowego oraz szkolenia coachingowego „The Art and Science of Coaching” organizowanego przez Erickson Coaching International we Wszechnicy UJ. W mojej pracy ze studentami i absolwentami stawiam na uświadomienie sobie swoich indywidualnych talentów i mocnych stron, zidentyfikowaniu pomysłu na wymarzoną dla siebie pracę i wpieram w zaplanowaniu drogi dojścia do niej. Wierzę w ludzi i ich potencjał i cieszę się, że mogę być pomocną dla nich w ich samorealizacji. Klienci cenią mnie za połączenie konkretu i życzliwości oraz współpracy.

Zapisy

W związku z Zarządzeniem nr 131 Rektora UJ z 17 listopada 2020 roku studenci i studentki UJ mogą zapisywać się na wydarzenia oraz oferowane przez Biuro Karier formy wsparcia (coaching kariery, doradztwo zawodowe) jedynie z adresów e-mailowych w domenie @student.uj.edu.pl . Osoby dokonujące zapisów z prywatnych adresów e-mailowych nie będą włączane na listę uczestników wydarzeń.

 

*UWAGA: Ze względu na zwiększone zainteresowanie usługą coachingu kariery informujemy, że po dokonanym zapisie będziemy się kontaktować z Państwem według kolejności zapisów przy pojawiającej się dostępności terminowej. Dziękujemy za wyrozumiałość i zachęcamy do korzystania także z usług pozostałych doradców zawodowych.