PepsiCo Global Business Services Poland Sp. z o.o.

Data Management Junior Analyst - Romanian Speaker

praca - Etat
Data Management Junior Analyst - Romanian Speaker
Forma zatrudnienia
Etat
Przyjmowanie zgłoszeń
2021-01-15 - 2021-03-31
PepsiCoJobs-Krakow@pepsico.com
  • Fluent English and Romanian
  • At least 1 year of experience in a position with reporting and data analyses
  • Numerical skills combined with some experience in Excel
  • Analytical mindset allowing to collect and examine a large volume of data, and identify trends
  • Mapping customers, products, and agents
  • Creating new customers
  • Analyzing data to maintain accuracy
  • Tracking 3PD sell-out data (volume, net sales, distributions)
  • Work with promotions reconciliations
  • Creating templates for 3PD target setting based on KPIs that are being monitored
  • Creating reports
  • Working with inspiring and experienced colleagues, you'll find that the atmosphere in our city-centre office in Kraków is informal and engaging. With drive and ingenuity, our teams deliver vital services to PepsiCo employees around the world. With an active, get-things-done culture, this is a place where your dynamism and agility will make a difference.
To apply for this role visit: pepsicojobs.com/main/jobs/220203BR?lang=en-pl&previousLocale=en-US
Główna branża firmy
Sprzedaż, obsługa klienta
Kategoria stanowiska pracy
Ubezpieczyciele, doradcy, opiekuni klienta, specjaliści ds. sprzedaży, sprzedawcy i pokrewni, pośrednicy handlowi, rejestratorzy, recepcjoniści, pracownicy biur informacji, pracownicy linii lotniczych (obsługa), kupcy, specjaliści ds. zakupów, przedstawiciele handlowi, konsultanci, agenci nieruchomości
As a Data Management Analyst your role will be to support the Sales agenda and be responsible for evaluating, analyzing and reporting the main information related to sales assessment and execution of the whole business plans with different customers in organized trade and away from home channel. It will require collaboration with all departments supporting sales in terms of solving issues and implementing strategic business actions.

Wszystkie oferty publikowane na stronie Biura Karier UJ są zgodne z regulacjami zawartymi w Kodeksie Pracy i nie naruszają przepisów antydyskryminacyjnych. Wyjątek stanowić mogą oferty odnoszące się do specyfiki stanowiska pracy, która wiąże się z odpowiednimi wymaganiami zawodowymi stawianymi przez pracodawcę.