Wyszukiwarka ofert pracy z możliwością filtrowania jest dostępna tutaj.

Argos Translations Sp. z o.o.

Assistant in the Translation Project Management Department
praca
Anna Lasota
anna.lasota@argosmultilingual.com
  • Tłumaczenie / Wydawnictwa
  • Higher education or last year of studies
  • Very good command of English
  • Good knowledge of MS Word, MS Excel, ability to quickly start using new applications
  • Good organizational skills
  • Nice to have: Experience in business client services in an international environment
  • Nice to have: Fluency in another foreign language, preferably German
  • Nice to have: Knowledge of computer-assisted translation (CAT) tools
  • Supporting the Project Manager in administrative tasks
  • Contacting internal and external suppliers with regards to project planning
  • Handling small translation/localization projects independently
  • Competitive salary with additional benefits (including Multisport, life insurance and private healthcare)
  • Job contract in a global company
  • Career growth in an international company
  • Friendly work environment with regular office events and parties
  • City center location with parking for cars and bikes
Like what you see, then we would like to hear from you! Send your CV and a short cover letter to pm.jobs@argosmultilingual.com (only in English). Please include the code: “PM Assistant/UJ” in the email subject line.
Prosimy o dopisanie na aplikacji klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w dokumentach rekrutacyjnych do celów niezbędnych do realizacji wszelkich procesów rekrutacyjnych prowadzonych w firmie Argos Translations Sp. z o.o., z siedzibą przy ul. Mogilskiej 100, 31-546 Kraków (zgodnie z ustawą z 10.05.2018 r. o ochronie danych osobowych oraz Polityką Prywatności firmy Argos Translations Sp. z o.o znajdującej się w następującej lokalizacji: http://www.argosmultilingual.com/privacy-policy). Please include the following statement: I hereby authorize you to process my personal data included in my job application for the needs of this and future recruitment processes at ARGOS Translations Sp. z o.o., ul. Mogilska 100, 31-546 Kraków, Poland (in accordance with the Polish Personal Protection Act of 10.05.2018 and Argos Translations Sp. z o.o Privacy Policy located at http://www.argosmultilingual.com/privacy-policy). ”

Osoba publikująca: Olga Jando