Wyszukiwarka ofert pracy z możliwością filtrowania jest dostępna tutaj.

ManpowerGroup Sp. z o.o.

Discrepancy Resolution Analyst with German
praca
Aleksandra Kanczak
aleksandra.kanczak@manpower.pl
  • Agencje pośrednictwa pracy
  • Commercial education or relevant university degree
  • Communicative English and German are required
  • User skills in SAP as an asset
  • Ability to handle processes and driving process improvements independently
  • Excellent communication and cooperation skills
  • Very good analytical skills
  • Good computer skills (MS Office, specifically Excel)
  • Provide all aspects of financial analysis and support for Sales and Finance
  • Analysis of sales data and calculation of Bill-back compensation based on gathered data
  • Proactive communication & follow up with on data with divisions and distributors
  • Ad hoc and regular reporting on calculated amounts
  • Supporting divisions in optimization of Bill-back process
  • The opportunity to gain experience in an international company recognized as one of the most ethical in the world
  • The contract of employment (full-time) and fair work conditions
  • Friendly work atmosphere in a modern office in Kraków
  • Access to a rich benefit package
Please send your CV to aleksandra.kanczak@manpower.pl or if you have any further questions do not hesitate to call: 696 016 326
Manpower (Recruitment Agency - certificate number 412) is a global leader in the field of HR with over 60 years of tradition. Currently we’re looking for candidates for one of our clients for the mentioned position of Discrepancy Resolution Analyst with German. As a Discrepancy Resolution Analyst you own the respective data analysis and distributor compensation calculation, in coordination with Ecolab sales divisions. Among your responsibilities will be conducting routine analysis and administrative tasks based on SOP and related documentation and proposing process improvements to manager.

Osoba publikująca: Olga Jando