Wyszukiwarka ofert pracy z możliwością filtrowania jest dostępna tutaj.

Software Mansion Sp. z o.o. Spółka Komandytowa

Office Manager
Klimeckiego 1, Kraków
praca
patrycja.pacocha@swmansion.com
patrycja.pacocha@swmansion.com
  • IT / Telekomunikacja
  • Experience in a similar position
  • Knowledge of office administrator responsibilities, systems, and procedures
  • A creative mind with the ability to suggest improvements
  • Excellent time management skills and ability to multi-task and prioritize work
  • Attention to detail and problem-solving skills
  • Strong organizational and planning skills, ability to work in a fast-paced environment
  • Enthusiastic and open-minded attitude
  • Very good command of spoken and written English
  • Knowledge of Polish Labor Law will be an asset
  • Position As an Office Manager, you will be responsible for organizing and coordinating administrative duties and office day-to-day operations. Your tasks will include complete office management like document control, office procurement, and general administrative support to our employees. Your role will be to create and maintain a pleasant work environment and to ensure high levels of organizational effectiveness, communication, and safety. Skills like enthusiasm, self-motivation or good organization will be just as important as your experience.
  • Handle everyday office functioning
  • Support company's finance and accounting management
  • Collect and review employees' documents
  • Prepare the contracts for employees
  • Liaise with developers regarding all office equipment (ordering computers, mobile phones etc.)
  • Maintain the office in a good condition and carry out necessary improvements and repairs
  • Plan office operations and actively respond to changing needs of a growing company
  • Organize business trips (booking plane tickets, hotels etc.)
  • Co-organize the company’s in-house events (parties, celebrations, hackathons etc.)
  • Plan and organize off-site activities, like trips and conferences
  • Liaise with facility management vendors, including cleaning, catering, security services and other necessary for office operations
  • Organize the office layout and order stationery and equipment
  • Flexible working hours