PMI Service Center Europe Sp. z o.o. (PMI SCE)

Intern in People & Culture Department – Czech or Slovak speaker
al. Jana Pawła II 196 31-982 Kraków Polska
praktyka/staż
SCE.TA@pmi.com
SCE.TA@pmi.com
  • Inne
  • intern for duration of 6 up to 12 months (available min. 30 h per week)
  • student or University graduate with Bachelor’s or Master's degree up to 6 months after graduation
  • candidate with strong personal computer literacy, including MS Office applications
  • fluent English and Czech or Slovak
  • candidate with good communication skills
  • experience in multinational environment would be an asset
  • get to know the scope and accountabilities of People & Culture Department
  • get familiarized with participate in optimization of HR related processes
  • review and update HR related documentation
  • translate HR documentation
  • get a chance to collaborate with other P&C teams, also located in the markets
  • Our company offers you a fresh perspective. Here, you will never stop exploring and discovering. We take on-the-job learning to another level, giving you every opportunity to develop your career and reach your full potential. This position will advance your experience with innovative technologies, services, and processes. In PMI, you will work in a professional setting with clients and team members from all over the world.
Apply in English at: https://www.pmi.com/careers/job-details?id=21292
Philip Morris International Inc. (PMI) is the leading international tobacco company, with seven of the world’s top 15 brands, including the number one cigarette brand worldwide. Please note that only on-line applications will be taken into consideration. Only selected candidates will be contacted.

Osoba publikująca: Olga Jando