Wydarzenia

Wydarzenia

Sprawdź listę NAJNOWSZYCH WYDARZEŃ, którą znajdziesz poniżej w sekcji "Wkrótce", umieszczonej pod kalendarzem.

W związku z Zarządzeniem nr 131 Rektora UJ z 17 listopada 2020 roku studenci i studentki UJ mogą zapisywać się na wydarzenia oraz oferowane przez Biuro Karier formy wsparcia jedynie z adresów e-mailowych w domenie @student.uj.edu.pl*. Osoby dokonujące zapisów z prywatnych adresów e-mailowych nie będą włączane na listę uczestników wydarzeń.

*NIE DOTYCZY Absolwentek i Absolwentów UJ, którzy mogą do zapisów użyć prywatnego adresu e-mail.

listopad 2022

20221125

Webinar with AMAZON: Working in a multicultural environment

Data: 25.11.2022
Czas rozpoczęcia: 12:00
Miejsce: online
Witryna internetowa wydarzenia: https://forms.office.com/r/vkzqMKieEp

Do you want to get to know working in a big, multicultural company from the inside? Join our webinar with the AMAZON team!

Meeting's agenda

• Introduction
  • Amazon Culture
  • Working in a multicultural environment
  • Open roles and Application process
  • Q&A

When? 25th Nov., 12:00-13:00

Registration for the AMAZON's webinar

Speakers:Recruiters from Talent Acquisition team and the guest speaker – Andrzej Sadowski from the Compliance Operations team.

Andrzej Sadowski is a Senior Compliance Associate in Food Safety in Amazon. He joined the company in August 2020 and since his arrival he worked on a variety of processes and projects in cooperation with other teams. Apart from his core tasks Andrzej is also involved in the company training program, where he shares his knowledge he gained on his career path. He delivers Train the Mentor and Amazon Business Writing: Callouts, Highlights, Lowlights training sessions for a diverse audience within the company. Previously to joining Amazon Andrzej worked in a variety of roles in companies in Poland and the UK.