Kolejna edycja Tygodnia Jakości Kształcenia!

Tydzień Jakości Kształcenia (TJK) to wyjątkowe wydarzenie, organizowane w Uniwersytecie Jagiellońskim cyklicznie już od 2012 roku. Celem TJK jest tworzenie warunków sprzyjających zwiększaniu świadomości znaczenia działań projakościowych w Uniwersytecie Jagiellońskim, jak również dostrzeganiu różnorodnych czynników, które wpływają na ocenę jakości kształcenia w naszej Alma Mater. Tydzień Jakości Kształcenia to czas zintensyfikowanego, wspólnego działania wszystkich jednostek uczelni.

Tematem przewodnim tegorocznej, dziewiątej edycji jest: WSPARCIE - ZAANGAŻOWANIE - ROZWÓJ. Naprzeciw potrzebom osób kształcących się na Uniwersytecie Jagiellońskim.

W tym roku chcemy skupić się na tematyce dotyczącej kompleksowego systemu wsparcia osób kształcących się na naszej Uczelni. Podczas organizowanych spotkań poruszana będzie problematyka metod dydaktycznych wspierających zindywidualizowane kształcenie i rozwój naukowy, ale również zagadnienia związane z przygotowaniem do podjęcia pracy zawodowej, rozwijaniem pasji artystycznych i sportowych oraz ofertą pomocy materialnej i psychologicznej dla studentów i doktorantów.

W pierwszym dniu (21 marca) odbędzie się Seminarium otwierające, którego celem będzie wprowadzenie uczestników TJK w tematykę wsparcia osób kształcących się na naszej Uczelni. Seminarium uroczyście zainauguruje prof. dr hab. Armen Edigarian – Prorektor ds. dydaktyki. Podczas pierwszej debaty zaproszeni goście, którzy reprezentują inne uczelnie polskie, podzielą się z nami doświadczeniami oraz przemyśleniami na temat metod dydaktycznych wykorzystywanych w kształceniu zindywidualizowanym, np. tutoringu, mentoringu, form współpracy ze studentami wybitnie uzdolnionymi lub studentami cudzoziemcami, studentami ze specjalnymi potrzebami. Panel ten będzie moderować dr hab. inż. Justyna Bugaj, prof. UJ – Pełnomocnik Rektora ds. jakości kształcenia. Dyskusja drugiego panelu będzie kontynuacją wątków podjętych w pierwszej debacie ale odnosić się będzie do realiów naszej Uczelni. Przedstawione zostaną dobre praktyki już wdrożone na naszym Uniwersytecie, które mamy nadzieję zainspirują inne jednostki. Seminarium zakończy debata studencko-doktorancka, której celem będzie wymiana poglądów na temat tego, co już według studentek, studentów, doktorantek i doktorantów udało się wypracować w zakresie systemu wsparcia, ale i dookreślenie obszarów, w których wsparcie jest niewystarczające.

W kolejnych dniach nasz czas wypełnią: spotkania, debaty, szkolenia i wykłady na tematy związane m. in. z metodami i narzędziami wykorzystywanymi podczas zajęć realizowanych w formie zdalnej, tutoringu akademickiego, przystosowywaniem materiałów i metod kształcenia do potrzeb osób z różnymi potrzebami, cyberbezpieczeństwem, dbaniem o zdrowie psychiczne i kondycję fizyczną czy troską o klimat.

Zapraszamy do zapoznania się z programem Tygodnia Jakości Kształcenia.

Rejestracja odbywa się poprzez formularz zamieszczony na stronie wydarzenia i potrwa do 15 marca. Szczegóły dotyczące rejestracji są dostępne w ogłoszeniu na stronie.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach Tygodnia Jakości Kształcenia.