Animator Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka poszukiwany!

Narodowy Bank Polski (Departament Centrum Pieniądza) poszukuje kandydatów na stanowisko: Animator Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka (umowa zlecenie na okres dwóch lat - 2023-2024).

Do głównych zadań Animatora należeć będzie:

• Obsługa grup zwiedzających na ekspozycji CP NBP:
    • prowadzenie zajęć,
    • prowadzenie warsztatów,
    • prowadzenie spotkań edukacyjnych,
    • oprowadzanie po ekspozycji,
    • oprowadzanie grup VIP, grup obcojęzycznych i grup osób z niepełnosprawnościami.
  • Współpraca przy aktualizowaniu materiałów dydaktycznych dla zwiedzających.
  • Obsługa wydarzeń specjalnych organizowanych przez CP NBP w CP NBP i poza CP NBP.
  • Udział w nagraniach aktywności CP NBP (filmy i audycje edukacyjne).
  • Obsługa ekspozycji CP NBP, w szczególności:
    • obsługa recepcji,
    • animacja w przestrzeni ekspozycji,
    • obsługa systemu rezerwacji internetowej i telefonicznej.

Wymagania wobec kandydatów:

• ukończony 18-sty rok życia,
  • posiadanie wykształcenia co najmniej średniego,
  • posiadanie umiejętności poprawnego posługiwania się językiem polskim,
  • posiadanie ogólnej znajomości zagadnień z zakresu historii pieniądza, bankowości centralnej, historii gospodarki oraz ekonomii ,
  • deklarowanie dyspozycyjności do świadczenia usług przez minimum łącznie 32 godziny w miesiącu, w tym minimum 8 godzin we wskazane soboty i niedziele,
  • posiadanie znajomości przynajmniej jednego języka obcego w stopniu komunikatywnym (angielski, niemiecki, rosyjski, francuski, hiszpański, ukraiński),
  • niekaralność,
  • brak zakazu zajmowania stanowisk związanych z edukacją,
  • nie figurowanie w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym (w związku z art. 21 Ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym),
  • wyrażona na piśmie zgoda na przetwarzanie danych osobowych w celach rekrutacyjnych.

Dodatkowym atutem będzie:

• wykształcenie wyższe,
  • obsługa komputera: Windows, pakiet MS Office, Internet,
  • posiadanie doświadczenia w pracy animacyjnej,
  • posiadanie doświadczenia w prowadzeniu zajęć i lekcji muzealnych,
  • znajomość dodatkowego języka obcego,
  • samodzielność, zaangażowanie i odpowiedzialność za wykonywane zadania.

CP NBP zapewnia szkolenia z zakresu tematyki prezentowanej na ekspozycji.

Osoby zainteresowane są proszone o przesłanie CV i listu motywacyjnego do 15 kwietnia 2022 r. na adres mailowy: animator@nbp.pl W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 22 185 25 25.

Za datę złożenia dokumentów przyjmuje się datę ich rejestracji w systemie. Rekrutacja składa się z dwóch etapów – analizy i oceny złożonych przez kandydatów dokumentów oraz rozmów kwalifikacyjnych. O zakwalifikowaniu do drugiego etapu rekrutacji oraz terminie jego rozpoczęcia kandydaci zostaną poinformowani telefonicznie lub pocztą elektroniczną. Zastrzegamy sobie prawo skontaktowania się tylko z wybranymi kandydatami.