Letnia Akademia Liderów RODO. Zapisy do 22 czerwca!

Urząd Ochrony Danych Osobowych zaprasza na startująca już w lipcu Letnią Akademię Liderów RODO, dzięki której studenci i młodzi absolwenci mają szansę wzbogacić swoją wiedzę o tajniki stosowania ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, a więc RODO.

Kto może wziąć udział?

Do udziału w w Letniej Akademii Liderów RODO zapraszamy studentów kierunków: prawa, administracji, stosunków międzynarodowych i informatyki (od III do V roku) oraz absolwentów tych kierunków (studia ukończone nie później niż 3 lata temu).

Czego nauczą się uczestnicy?

Tematem przewodnim tegorocznej edycji Akademii są praktyczne aspekty ochrony danych osobowych i prywatności. Oznacza to, że odsłonimy przed studentami wszelkie tajniki stosowania ogólnego rozporządzenia ochrony danych (RODO). W gronie ekspertów i pod patronatem uznanych instytucji nie poprzestaniemy na czytaniu przepisów! W szczególności wraz z zaproszonymi do projektu ekspertami nauczymy:

• jak w praktyce stosować RODO,
  • jak dbać o dane osobowe w czasach największych cyberwzywań i galopującego postępu technologicznego,
  • jak złożyć skargę do Prezesa UODO,
  • jak zgłosić naruszenie ochrony danych osobowych,
  • jak przygotować się do kontroli UODO,
  • jak zrealizować obowiązki inspektora ochrony danych.

Odsłonimy kulisy działania organu nadzorczego i wytłumaczymy:

• dlaczego i jak Prezes UODO nakłada administracyjne kary pieniężne,
  • w jakim celu Prezes UODO współpracuje z Europejską Radą Ochrony Danych,
  • z jakiego powodu Prezes UODO prowadzi działania edukacyjne.

Co zyskają uczestnicy?

Podczas wykładów online i spotkań stacjonarnych od lipca do września 2023 roku studenci i młodzi absolwenci mogą zdobyć unikatową wiedzę i poszukiwane na rynku pracy umiejętności zawodowe, czerpiąc z wiedzy i doświadczenia ekspertów UODO oraz aktualnych liderów ochrony danych osobowych. Na zakończenie naszych wakacyjnych spotkań, pod koniec września, uczestnicy otrzymają dyplomy ukończenia Letniej Akademii Liderów RODO. Przed wyróżniającymi się uczestnikami otworzy się możliwość odbycia praktyk lub zdobycia zatrudnienia w Urzędzie Ochrony Danych Osobowych.

Jak dołączyć do grona słuchaczy Letniej Akademii Liderów RODO?

Osoby chętne do wzięcia udziału w inicjatywie edukacyjnej UODO prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem specjalnego formularza. Zapisy potrwają od 1 do 22 czerwca br. Liczba miejsc jest ograniczona!