Zapraszamy na cykl warsztatów Akademia Młodego Lidera do Biura Karier UJ!

Studenci i absolwenci Uniwersytetu Jagiellońskiego to przyszli liderzy – menedżerowie, kierownicy czy przywódcy w organizacjach. Dla osób aspirujących do tych funkcji przygotowaliśmy cykl szkoleń stacjonarnych, który rozwija umiejętności przywódcze i zarządcze. Cykl składa się z 3 warsztatów, trwających 3 godziny zegarowe każdy.

Moduł 1: Budowanie autorytetu lidera (15.11, g. 10-13):

• Eksperyment Posnera – stworzenie listy cech/atrybutów przywódcy.
  • Gra zespołowa – kompetencje lidera.
  • Indywidualna samoocena kompetencji liderskich uczestników.
  • Źródła władzy w budowaniu autorytetu lidera.

Moduł 2: Doskonalenie umiejętności zarządczych: delegowanie, monitorowanie, ocena (22.11, g.10-13):

• Cykl komunikacji. Miniprezentacja.
  • Czym jest delegowanie zadań? Ćwiczenie grupowe.
  • Korzyści z delegowania. Ćwiczenie.
  • Instruktaż – czyli przygotowanie do wykonania nowego zadania. Ćwiczenie.
  • Rola monitorowania wykonania zadań. Miniprezentacja.
  • Ocena zadania i udzielanie konstruktywnej informacji zwrotnej. Modele Zorro< Kanapka i FUKO.

Moduł 3: Motywowanie i budowanie zaangażowania a dyscyplinowanie (29.11, g.10-13)

• Czynniki motywujące i demotywujące. Dwuczynnikowa teoria Herzberga.
  • Kotwice karier wg. Scheina czyli identyfikacja indywidualnych wartości w pracy. Kwestionariusz.
  • Jak motywować osoby o poszczególnych dominujących wartościach zawodowych. Praca w podgrupach.
  • Komunikacja motywująca. Ćwiczenie. Motywująca siła komunikatów wg Erica Berna.

Szkolenia odbędą się w budynku Centrum Wsparcia Dydaktyki (ul. Ingardena 6, wejście od ul. Oleandry 2A) w sali nr. 1.10 (I piętro, niedaleko wejścia do Welcome Centre), a poprowadzi je Katarzyna Zawodny-Grociak, doradca zawodowy, ACC ICF coach kariery, trener  Biura Karier Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Aby zapisać się na dany moduł, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy (każdy moduł posiada własny formularz - aby zapisać się na całą Akademię, należy wypełnić 3 formularze zapisowe, po 1 na każdy moduł):

Limit miejsc na szkolenia: 15 uczestników.

WAŻNE! Ze względu na uzupełnianie się poszczególnych szkoleń cyklu i spójność cyklu pierwszeństwo uczestnictwa mają osoby, które zgłoszą się i będą uczestniczyć we wszystkich szkoleniach cyklu Akademii Młodego Lidera. Osoby niezakwalifikowane do uczestnictwa w Akademii Młodego Lidera będą na liście rezerwowej, umożliwiającej uczestnictwo w poszczególnych szkoleniach, gdyby nie zebrała się stała grupa.

Wszystkie osoby zapisane zakwalifikowane na szkolenia otrzymały wiadomość mailową na adres w domenie @student.uj.edu.pl. W celu potwierdzenia kwalifikacji i udziału w warsztatach prosimy o przesłanie potwierdzenia do dnia 14.11.2023, do godz. 12:00.

Przypominamy, że w związku z Zarządzeniem nr 131 Rektora UJ z 17 listopada 2020 roku studenci i studentki UJ mogą zapisywać się na wydarzenia oraz oferowane przez Biuro Karier formy wsparcia (coaching kariery, doradztwo zawodowe) jedynie z adresów e-mailowych w domenie @student.uj.edu.pl. Osoby dokonujące zapisów z prywatnych adresów e-mailowych nie będą włączane na listę uczestników wydarzeń. Absolwenci i absolwentki UJ nieposiadający adresów w domenie UJ mogą użyć prywatnego adresu mailowego.