Naukowczynie poszukiwane! Trwa nabór do programu stypendialnego L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki

Już po raz 24. zapraszamy badaczki do udziału w jednym z najbardziej rozpoznawalnych programów stypendialnych w Polsce — L'Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki! Prowadzisz badania z zakresu szeroko rozumianych nauk o życiu, np. medycyny, biologii, fizyki, chemii czy biotechnologii? Rozwiń swój potencjał!

Celem tego wyjątkowego konkursu stypendialnego jest promowanie kobiet w nauce i wspieranie ich badań. 8 marca ruszył nabór zgłoszeń do 24. edycji programu. Badaczki mogą składać wnioski do 5 maja br.

Dla kogo przeznaczony jest program?

Projekt adresowany jest do naukowczyń, prowadzących przełomowe badania w zakresie nauk o życiu. O stypendium mogą ubiegać się badaczki na każdym etapie kariery naukowej, które w roku wypłacania nagrody (2025) nie osiągną: 26. roku życia – w przypadku magistrantek, 32. roku życia – w przypadku doktorantek, oraz 40. roku życia – w przypadku habilitantek. Kandydatkom, które w trakcie swojej pracy naukowej przebywały na urlopie macierzyńskim przysługuje prawo wydłużenia wyznaczonej granicy wiekowej o dodatkowe dwa lata na każde dziecko.

Badaczki mogą zgłaszać swój dorobek naukowy w takich obszarach, jak:

• nauki przyrodnicze, medyczne i nauki o zdrowiu, nauki rolnicze,
  • ścisłe
  • czy inżynieryjno-techniczne m.in.:
    • medycyna,
    • biologia,
    • fizyka,
    • chemia
    • i biotechnologia.

Przy ocenianiu aplikacji kandydatek, Jury będzie brało pod uwagę przede wszystkim dotychczasowe osiągnięcia naukowe, uzyskane granty badawcze, publikowanie wyników badań w renomowanych czasopismach międzynarodowych, możliwość praktycznego wykorzystania wyników badań oraz opis planów naukowych.

Na zwyciężczynie czekają:

• 3 stypendia habilitacyjne w wysokości 40 000 zł
  • 2 stypendia doktoranckie w wysokości 35 000 zł
  • 1 stypendium magisterskie w wysokości 25 000 zł
  • Dodatkowo, każda ze stypendystek otrzyma nagrodę od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w postaci refundacji udziału w zagranicznej konferencji naukowej (na terenie Europy), do kwoty 15 000 zł.

Więcej informacji i składanie aplikacji

Więcej informacji na temat programu oraz zasady aplikowania można znaleźć na stronie L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki