Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Już 17 kwietnia zapraszamy na Dzień Komparatystyki na UJ!

Jest to spotkanie dedykowane studentom i studentkom tego kierunku, którzy będą mieli okazję poznać dwie absolwentki komparatystyki, które podzielą się swoimi historiami dotyczącymi ścieżki zawodowej. Gościnie opowiedzą o osobistych doświadczeniach i będą starały się podpowiedzieć w jaki sposób podnosić kompetencje zawodowe i wpływać na rozwój osobisty. Będzie również możliwość uzyskania odpowiedzi na pytania lub rozmowy z zaproszonymi absolwentkami.

Spotkanie odbędzie się 17 kwietnia 2024 roku w godzinach 17:00-19:30 na Gołębiej 16, w Sali 42 - serdecznie zapraszamy wszystkie osoby studiujące na tym kierunku do udziału w  wydarzeniu!

Gospodarzami spotkania są: dr Jakub Czernik z Katedry Komparatystyki i pracownice Biura Karier UJ.

Gościnie:

  • Anna Maria Nowak – rocznik 1966. Mieszkanka Sulejówka, zawodowo związana z Warszawą. Swoje marzenie o zawodzie tłumaczki zrealizowała na fali przemian ustrojowych i otwarciu rynku księgarskiego po 1989 roku. Jako tłumaczka literatury zadebiutowała przekładem autobiografii Martiny Navratilovej, od 1998 zajęła się opracowywaniem filmowych list dialogowych. Przełożyła na polski 65 książek, filmów nawet nie próbuje liczyć ;). Wciąż kocha swój zawód i nie zamieniłaby go na inny.
  • Agnieszka Urbanowska - redaktorka, wydawczyni, kierowniczka projektów kulturalnych, autorka tekstów prozatorskich. Współpracowała z Wydawnictwem Literackim, Wydawnictwem Otwartym i Levyz Books. Obecnie kieruje Działem Programów Zagranicznych w Instytucie Książki, który promuje polską literaturę za granicą.