Poszukujemy studenta lub studentki UJ do pełnienia roli „Ambasadora Karier UE” na naszym uniwersytecie w roku akademickim 2022/2023!

Flaga Unii Europejskiej, a na jej tle napis "Zostań Ambasadorem Karier UE"

To już 12 lat programu "Ambasador Karier UE" zainicjowanego przez Europejski Urząd Doboru Kadr (EPSO). Jego głównym celem jest zainteresowanie studentów przygotowaniem się do konkursów i podjęciem pracy zawodowej w instytucjach unijnych.

Co należy do zadań Ambasadora Karier UE?

• Działanie jako punkt kontaktowy dla studentów zainteresowanych karierą w UE;
  • Wygłaszanie prezentacji, branie udziału w wydarzeniach związanych z karierą na uczelni;
  • Aktywna obecność w Internecie i w mediach społecznościowych - zarządzanie i regularne monitorowanie dedykowanej strony na Facebooku;
  • Odpowiadanie na pytania studentów dotyczące kariery w UE;
  • Wykonywanie zadań i regularnie informowanie o realizowanych działaniach.

Kogo poszukujemy?

Zmotywowanej, entuzjastycznej osoby, która chce promować możliwości kariery w strukturach UE na Uniwersytecie Jagiellońskim i posiada następujące kompetencje:

• Doskonałe umiejętności komunikacyjne - będziesz wygłaszać prezentacje dla studentów i studentek UJ;
  • Znajomość języka angielskiego co najmniej na poziomie B2;
  • Dobre umiejętności organizacyjne – będziesz współpracować z instytucjami unijnymi i Biurem Karier;
  • Umiejętność zarządzania czasem - możliwość poświęcenia co najmniej 2 godzin tygodniowo na pełnienie roli ambasadora
  • Umiejętność prowadzenia profilu w mediach społecznościowych – będziesz odpowiadać za treści pojawiające się na profilu Facebook @EU Careers Kraków.

Kryteria formalne:

• Jest obywatelem/obywatelką Unii Europejskiej;
  • Jest studentem/studentką obecną na UJ na czas pełnienia funkcji ambasadora (październik 2022 - wrzesień 2023).

Poza minimalnymi wymaganiami to do Ciebie należy decyzja, w jakim stopniu i w jaki sposób będziesz promować możliwości kariery w strukturach UE wśród studentów i studentek UJ. Rola Ambasadora Karier UE daje mnóstwo przestrzeni na podejmowanie kreatywnych działań i inicjatyw.

Jak aplikować?

Wypełnij formularz zgłoszeniowy do dnia 14 marca 2022 do godz. 12:00. Wybrani na podstawie formularza kandydaci i kandydatki zostaną zaproszeni na rozmowę rekrutacyjną online z przedstawicielkami Biura Karier.

Więcej o programie dowiesz się na stronie EPSO.

Koordynatorem Programu „Ambasador Karier” po stronie UJ jest Biuro Karier.

Dlaczego warto?

• Dowiesz się o możliwościach kariery w UE i będziesz zajmować się ich promocją wśród studentów;
  • Będziesz częścią fantastycznej sieci studentów z całej Europy;
  • Zdobędziesz doświadczenie, które będzie stanowić cenny punkt w Twoim CV;
  • Rozwiniesz swoje umiejętności w wystąpieniach publicznych, marketingu i HR;
  • Weźmiesz udział w szkoleniu wprowadzającym, a podczas pełnienia roli wspierać Cię będzie koordynator Programu na UJ;
  • Możliwość kontaktu z urzędnikami UE;
  • Otrzymasz list referencyjny oparty na Twoich wynikach.

Zapraszamy do aplikowania!