Zapraszamy do udziału w wydarzeniach Tygodnia Jakości Kształcenia 2023

Tydzień Jakości Kształcenia (TJK) to wyjątkowe wydarzenie, organizowane w Uniwersytecie Jagiellońskim cyklicznie już od 2012 roku. Celem TJK jest tworzenie warunków sprzyjających zwiększaniu świadomości znaczenia działań projakościowych w Uniwersytecie Jagiellońskim, jak również dostrzeganiu różnorodnych czynników, które wpływają na ocenę jakości kształcenia w naszej Alma Mater. Tydzień Jakości Kształcenia to czas zintensyfikowanego, wspólnego działania wszystkich jednostek uczelni.

W tym roku Tydzień Jakości Kształcenia (13-17 marca) odbędzie się po raz dziesiąty a jego temat przewodni to „Jakość kształcenia na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jak ją mierzyć i doskonalić?”. Tytuł stanowi nawiązanie do pytań stawianych już przez inicjatorki i uczestników pierwszego TJK-owego spotkania – a równocześnie zachętę do namysłu nad odpowiedziami, które udało się wypracować na naszej Uczelni w ostatnim dziesięcioleciu. To także sposobność do dyskusji o perspektywach zmian w systemach jakości kształcenia potrzebnych polskiemu szkolnictwu wyższemu w najbliższej przyszłości.

Tegoroczny program obejmuje ponad 60 wydarzeń przygotowanych zarówno dla osób pracujących, jak i kształcących się na naszej uczelni, poświęconych szeregowi zagadnień wspierających proces dydaktyczny, w tym między innymi:

• debaty poświęcone jakości kształcenia,
  • warsztaty dla nauczycieli akademickich,
  • szkolenia dla studentów,
  • wycieczki edukacyjne,
  • wykłady mistrzowskie.

Program dostępny jest na stronie TJK a rejestracja na wydarzenia możliwa jest po założeniu konta uczestnika.