I Ty możesz zostać Ambasadorem/Ambasadorką Karier UE na UJ! Aplikuj do 6 lutego

Już po raz czternasty uczelnie w całej Europie będę wyłaniać swojego reprezentanta do programu „Ambasador Karier UE” prowadzonego z inicjatywy Europejskiego Urzędu Doboru Kadr (EPSO). Chcesz zostać nim na Uniwersytecie Jagiellońskim? Weź udział w procesie rekrutacji!

Głównym zadaniem programu „Ambasador Karier UE” jest zainteresowanie studentów przygotowaniem się do konkursów i podjęciem pracy zawodowej w instytucjach unijnych.

Czy warto aplikować? Słowa obecnej Ambasadorki na naszej uczelni, Weroniki Kogut, mówią same za siebie: „To wyjątkowa możliwość do rozwinięcia swojej wiedzy w zakresie funkcjonowania Unii Europejskiej, a także do sprawdzenia swoich umiejętności reprezentacyjnych i poznania społeczności unijnej z całego świata! Podjęcie się roli Ambasadora Karier UE, poza szansą na indywidualny rozwój, jest również okazją do wniesienia istotnego wkładu w rozwój edukacji i rynku pracy w Unii Europejskiej”.

Kogo poszukujemy?

Zmotywowanej, entuzjastycznej osoby, która chce poznać i promować możliwości kariery w strukturach UE wśród studentów i studentek Uniwersytetu Jagiellońskiego i posiada następujące kompetencje:

• Doskonałe umiejętności komunikacyjne;
  • Znajomość języka angielskiego co najmniej na poziomie B2;
  • Chęć uczenia się i dzielenia się wiedzą;
  • Dobre umiejętności organizacyjne i terminowość;
  • Innowacyjne i kreatywne podejście.

Co należy do obowiązków Ambasadora/Ambasadorki Karier UE?

1. Działanie jako punkt kontaktowy dla studentów zainteresowanych karierą w UE;
  2. Wygłaszanie prezentacji, prowadzenie spotkań, branie udziału w wydarzeniach związanych z karierą na uczelni (m.in. Targi Pracy UJ);
  3. Aktywna obecność w Internecie i w mediach społecznościowych - zarządzanie i regularne monitorowanie dedykowanej strony na Facebooku;
  4. Odpowiadanie na pytania studentów dotyczące kariery w UE (głównie mailowo i przez stronę na Facebooku);
  5. Wykonywanie innych zadań zleconych przez koordynatora programu na uczelni związanych z rolą Ambasadora i regularnie informowanie o realizowanych działaniach.

Minimalne wymagania/dyspozycyjność

• Poświęcenie co najmniej dwóch godzin tygodniowo na pełnienie roli Ambasadora*;
  • Wzięcie udziału we wszystkich oferowanych przez EPSO szkoleniach;
  • Zorganizowanie lub wzięcie udziału w co najmniej jednym wydarzeniu i jednej prezentacji dotyczącej kariery w UE w semestrze;
  • Regularnie komunikowanie się ze swoim koordynatorem programu na UJ;
  • Prowadzenie dziennika swoich działań i regularne raportowanie.

*liczba ta może ulec zwiększeniu w tygodniach, w których będą organizowane dedykowane wydarzenia.

Co zyskujesz?

• Dowiesz się o możliwościach kariery w UE i będziesz zajmować się ich promocją wśród studentów;
  • Będziesz częścią fantastycznej sieci studentów z całej Europy;
  • Zdobędziesz doświadczenie, które będzie stanowić cenny punkt w Twoim CV;
  • Rozwiniesz swoje umiejętności w wystąpieniach publicznych, marketingu i HR;
  • Weźmiesz udział w szkoleniu wprowadzającym, a podczas pełnienia roli wspierać Cię będzie koordynator Programu na UJ;
  • Możliwość kontaktu z urzędnikami UE;
  • Otrzymasz list referencyjny oparty na Twoich wynikach.

Jak aplikować?

Jeśli jesteś osobą, która spełnia wskazane wcześniej kryteria, a do tego:

• Jesteś obywatelem/obywatelką Unii Europejskiej;
  • Biegle władasz językiem angielskim oraz jednym z języków kraju, w którym studiujesz (w przypadku UJ - język polski: będziesz prowadził/a spotkania/prezentacje oraz składał/a dokumenty zarówno w języku polskim, jak i angielskim);
  • Masz możliwość wzięcia udziału w obowiązkowym jednodniowym szkoleniu w październiku 2024 r;
  • Będziesz miał/a aktywny status studentki/studenta i będziesz obecny/a na uczelni na czas pełnienia funkcji ambasadora (październik 2024 - wrzesień 2025);

wypełnij formularz zgłoszeniowy do dnia 06.02.2024! Więcej o programie dowiesz się na stronie EPSO.

Koordynatorem Programu „Ambasador Karier UE” po stronie UJ jest Biuro Karier.