Wydarzenia

Wydarzenia

Sprawdź listę NAJNOWSZYCH WYDARZEŃ, którą znajdziesz poniżej w sekcji "Wkrótce", umieszczonej pod kalendarzem.

W związku z Zarządzeniem nr 131 Rektora UJ z 17 listopada 2020 roku studenci i studentki UJ mogą zapisywać się na wydarzenia oraz oferowane przez Biuro Karier formy wsparcia jedynie z adresów e-mailowych w domenie @student.uj.edu.pl*. Osoby dokonujące zapisów z prywatnych adresów e-mailowych nie będą włączane na listę uczestników wydarzeń.

*NIE DOTYCZY Absolwentek i Absolwentów UJ, którzy mogą do zapisów użyć prywatnego adresu e-mail.

maj 2023

20230511

Data: 11.05.2023
Czas rozpoczęcia: 10:00
Miejsce: CWD UJ, ul. Ingardena 6 (wejście główne od ul. Oleandry 2A, mijając po lewej stronie Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu), sala 1.09, piętro I
Witryna internetowa wydarzenia: https://forms.office.com/e/8YghRE3Hfh

Chcesz pracować w Polsce, ale nie wiesz, od czego zacząć? Poznaj polski rynek pracy i uzyskaj aktualne informacje z pierwszej ręki! Zdobądź cenną wiedzę od zaproszonych ekspertów i ekspertek, weź udział w praktycznych szkoleniach wspierających obcokrajowców w znalezieniu, a następnie podjęciu pracy oraz ulepsz swoje CV. Będą z nami: Wojewódzki Urząd Pracy, Urząd Miasta, Państwowa Inspekcja Pracy, doradczynie zawodowe Biura Karier UJ oraz doradca rynku pracy z językiem ukraińskim.

Zapisy na wydarzenie (wybierz interesujące Cię spotkania, możesz wybrać zarówno kilka, jak i tylko jedno) - wypełnij formularz zapisowy

Harmonogram spotkań i wydarzeń towarzyszących:

1. Wojewódzki Urząd Pracy: Barometr zawodów i aktualne oferty pracy, g. 10:00-11:00

Jakich zawodów i w jakich sektorach brakuje aktualnie na polskim rynku pracy? Jakie są i będą trendy w obszarze dostępnych ofert pracy i ilości kandydatów na nie aplikujących? Dowiedz się podczas spotkania z Wojewódzkim Urzędem Pracy – poznaj cenne narzędzie, jakim jest Barometr zawodów oraz ofertę WUP dla obcokrajowców!

Agenda:

• Relacje między dostępnymi pracownikami, a potrzebami pracodawców.

• Trendy w zakresie popytu i podaży pracy w Polsce.

• Barometr zawodów – narzędzie, za pomocą którego każdy uczestnik spotkania może poznać sytuację na polskim rynku pracy dla jego konkretnego zawodu.

• Prezentacja ofert Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

2. Urząd Miasta: Własna działalność - dowiedz się, jak zacząć!, g. 11:15-12:15

Chcesz prowadzić własną działalność gospodarczą w Polsce, ale nie wiesz od czego zacząć? Zapraszamy na spotkanie z Pracownikiem Punktu Obsługi Przedsiębiorcy, który wyjaśni, jak w przypadku cudzoziemca wygląda cały proces od strony administracyjnej, krok po kroku! Dzięki szkoleniu uczestnicy będą posiadali odpowiednią wiedzę, aby samodzielnie postawić pierwsze kroki w budowaniu swojej własnej firmy.

Na spotkaniu dowiesz się m.in.:

• czy i jak obcokrajowiec może założyć działalność w Polsce,
  • jakie są możliwości prowadzenia firmy,
  • ile wynoszą koszty prowadzenia działalności,2
  • czy w ogóle trzeba rejestrować działalność gospodarczą
  • i więcej!

3. Państwowa Inspekcja Pracy: Cudzoziemiec a legalna praca w Polsce: wymagane dokumenty, podstawy prawne i obowiązki pracodawcy, g. 12:30-13:30

Czym się różni zezwolenie na pracę od oświadczenia o powierzeniu pracy? Jakie trzeba mieć dokumenty, aby móc legalnie pracować w Polsce, będąc cudzoziemcem? Poznaj podstawy prawne legalizacji pracy cudzoziemców podczas spotkania z PIP zarówno od strony potencjalnego pracownika, jak i pracodawcy!

Agenda:

• Podstawy prawne powierzania pracy cudzoziemcom w Polsce.
  • Praca bez zezwolenia - w jakich sytuacjach jest możliwa.
  • Praca na podstawie zezwolenia na pracę i na podstawie oświadczenia o powierzeniu pracy.
  • Powierzanie pracy obywatelom Ukrainy od 24.02.2022 r.
  • Wymagane dokumenty przy legalnym wykonywaniu pracy przez cudzoziemców.
  • Obowiązki pracodawcy wobec cudzoziemców wykonujących pracę.
  • Kontrola PIP w zakresie legalnego wykonywania pracy przez cudzoziemców.

Konsultacje CV

Aplikujesz na oferty, ale telefon milczy? Ulepsz swoje CV! Uzyskaj indywidulaną konsultację i porady od naszych doradczyń zawodowych, które pomogą Ci dostosować dokumenty aplikacyjne do obecnych wymogów polskiego rynku pracy.

Na konsultacje CV również obowiązują wcześniejsze zapisy poprzez formularz zapisów. Po zapisie skontaktujemy się w sprawie ustalenia godziny spotkania.

Doradca rynku pracy z językiem ukraińskim

Podczas wydarzenia do dyspozycji uczestników będzie dostępny doradca rynku pracy z językiem ukraińskim z Biura Karier UJ: Andrii Khomych. Zachęcamy do spotkania z nim wszystkich chcących skonsultować swoją obecną sytuację lub potrzebujących otrzymać bardziej szczegółowe informacje i wskazówki w języku ukraińskim.

Zapraszamy i zachęcamy do zapisów! Liczba miejsc na poszczególne spotkania może być ograniczona.

Kiedy? 11 maja 2023 (czwartek), w godz. 10:00-14:30

Gdzie? Centrum Wsparcia Dydaktyki UJ, ul. Ingardena 6 (wejście główne od ul. Oleandry 2A)

Zapisy: formularz zapisów na Dzień ekspercki: polski rynek pracy. Wsparcie zawodowe dla studentów i studentek z Ukrainy