Ciągle dbamy o to, aby zapewnić klientom naszego biura jak najwyższy poziom usług. Dlatego od 2013r. rozpoczęliśmy regularne badanie poziomu satysfakcji z organizowanych przez nas działań: szkoleń, indywidualnych konsultacji oraz uczestnictwa w nieobowiązkowych praktykach studenckich. Wierzymy, że dzięki pozyskaniu informacji zwrotnej od studentów oraz absolwentów, możemy doskonalić i optymalizować ofertę jednostki, uwzględniając ich potrzeby. Prawdopodobnie jesteśmy jednym z nielicznych biur karier w Polsce, które prowadzą badania ewaluacyjne swojej działalności.
Ewaluacja szkoleń
Każde organizowane przez nas szkolenie podlega wewnętrznej ewaluacji, tzn. uczestnicy warsztatów mają szansę przekazać nam swoją opinię w anonimowej ankiecie ewaluacyjnej. Praktycznie wszyscy zwracają nam wypełnione ankiety, co bardzo sobie cenimy! Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z corocznymi wynikami badań satysfakcji ze szkoleń.
Ewaluacja spotkań mentoringowych
Studenci, którzy uczestniczą w spotkaniach mentoringowych, realizowanych w ramach programu ALUMNI UJ również proszeni są o wyrażenie swojej opinii na temat spotkań.
Badanie satysfakcji uczestników jest realizowane w dwóch etapach:
I. ankieta audytoryjna PAPI lub ankieta internetowa, wypełniana przez wszystkich uczestników szkolenia po jego zakończeniu,
II. ankieta CATI, krótki wywiad telefoniczny realizowany po sześciu miesiącach od udziału w projekcie. Celem tej części badania jest głównie weryfikacja czy dany uczestnik wykorzystuje zdobytą wiedzę w praktyce.
Ewaluacja doradztwa zawodowego
Każdy uczestnik indywidualnych konsultacji ma szansę podzielić się z nami swoją opinią w krótkiej ankiecie ewaluacyjnej. W badaniu tym ankieta jest przekazywana uczestnikom za pośrednictwem Internetu.
Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z wynikami badania, które przedstawione zostały w poniższych plikach:
Ewaluacja nieobowiązkowych praktyk studenckich
Chcąc uzyskać bezpośrednią informację zwrotną dotyczącą satysfakcji z praktyki, wprowadziliśmy krótkie badanie opinii studentów, którzy zrealizowali nieobowiązkowe praktyki za pośrednictwem Biura Karier.
W badaniu tym również zastosowano ankietę internetową, a wyniki dodatkowo uzupełniono analizą danych zastanych (m.in. programów praktyk).
Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z wynikami badania, które przedstawione zostały w załączonych poniżej plikach:
Raporty z działalności Biura Karier (2005-2019):